Chovatelská stanice od Třebětínky

Byla založena v roce 2009 a majitelem je Petr Svánovský.

Je zaměřena na chov jezevčíků dlouhosrstých standardních.

První fenkou je Cira od Kamenné svatby a další pokračovatelkou je její dcera Ura od Smolenské přehrady.

V lednu 2013 byla rozšířena chovatelská stanice o německého křepeláka jménem Chico Any-Bon, ten byl v roce 2014 uchovněn.

Jezevčík dlouhosrstý standardní

Jezevčík je všestranný lovecký pes, který byl vyšlechtěn v Německu. Jezevčíky dělíme podle velikosti na:
- standardní
- králičí
- trpasličí
a dále podle druhu srsti na:
- hladkosrstí
- dlouhosrstí
- hrubosrstí

Jezevčíci jsou velmi chytří s velkým rozsahem uplatnění při lovu. Jsou výborní stopaři a osvědčili se i při práci na barvě. Stopu hlásí pronikavě nezaměnitelným štěkotem. Díky svému dlouhému tělu a krátkým nohám jsou výborní i při práci pod zemí.


Německý křepelák

Země původu: Německo
Klasifikace FCI: Skupina 8 - Slídiči, retrívři a vodní psi
Kohoutková výška: psi 48 - 54 cm, feny 45 - 52 cm
Charakteristika: inteligentní, sebejistý, přátelský, neagresivní, vnímavý, vytrvalý, dobře ovaldatelný pes s mimořádnou chutí k jakékoli práci, vytrvalý slídič s jemným nosem, jistotou a hlasitostí na stopě, s radostí z přinášení, náruživý vodař, ostrý na škodnou a černou zvěř. Všestranný univerzální pes pro většinu typů honiteb, převážně však pro honitby lesní a revíry s vodní prochou.

Křepelák

Německý křepelák a lov, dvě slova, která k sobě neodmyslitelně patří. Křepelák bez lovu, to je jako člověk bez rukou a lov bez křepeláka, to je jako člověk bez ducha. Kdo viděl křepeláka pracovat, dá mi jistě za pravdu. Elegance a chuť, která ho provází je zážitkem.. Obstojí prakticky před jakýmkoli úkolem. Z pole do lesa, z lesa do vody. Nerozlišuje, jakou práci má zastat, baví ho každá. Vynikající vodař, vynikající aporter, spolehlivý barvář, perfektní slídič a neúnavný honič s vrozenou hlasitostí a patřičným důrazem. To jsou všechno vlastnosti, které jsou mu dány do vínku už při narození. Je potřeba tyto dále podporovat a důsledným výcvikem dále rozvíjet. Křepelák pracuje rád a výcvik je pro něj zábavou ( i ten důsledný).